Bilimsel Program
Tüm Oturumlar Toplam Oturum Sayısı: 55
Açılış Töreni
Tarih: 11/12/2021
Saat: 09:00-09:10
Salon: Salon A
Konu ve Konuşmacılar:
Kongre Açılış Konuşması
Tarih: 11/12/2021
Saat: 09:10-09:50
Salon: Salon A
Konuşmacı:
09:10-09:30 İlhan Öztekin / Kongre Başkanı
09:30-09:50 Mehmet Zafer Kalaycı / T.C. Sağlık Bakanlığı Geleneksel, Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tıp Uygulamaları Daire Başkanı
PANEL-1
Tarih: 11/12/2021
Saat: 10:00-12:00
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: İlhan Öztekin
Konu ve Konuşmacılar:
10:00-10:30 Bell's Palsy: Traditional Framework, Scientific Evidence, Therapeutic Protocols
Roberto Gatto
10:30-11:00 Zoom on ICMART
Hedı Luxenburger
11:00-11:30 The Emotions of Pandemic and The Balancing Effect of Acupuncture
Konstantına Theodoratou
11:30-12:00 Ağrı Tedavisinde Akupunkturun Rolü
İlhan Öztekin
PANEL-2
Tarih: 11/12/2021
Saat: 10:00-12:00
Salon: Salon B
Oturum Başkanı: Ahmet Kalaycıoğlu
Konu ve Konuşmacılar:
10:00-10:30 Akupunkturun Bilimsel Temelleri
Setenay Mit
10:30-11:00 Akupunktur ve Bütüncül Tıpta Anatomik Bağlantılar
Ahmet Kalaycıoğlu
11:00-11:30 Primo Vasküler Sistemde Yeni Gelişmeler
Saliha Karatay
11:30-12:00 Back-Shu Noktalarına Nörosegmental Bakış ve Bu Noktaların Tedavide Önemi
Demet Erdoğan
PANEL-3
Tarih: 11/12/2021
Saat: 10:00-12:00
Salon: Salon C
Oturum Başkanı: Avni Babacan
Konu ve Konuşmacılar:
10:00-10:30 Ozonun Enflamasyondaki Yeri
Avni Babacan
10:30-11:00 Diyabette Ozonun Kullanımı
Lale Yeprem
11:00-11:30 Akupunktur ve Ozonun Birlikte Kullanımı
Gülşat Akmemet
PANEL-4
Tarih: 11/12/2021
Saat: 10:00-12:00
Salon: Salon D
Oturum Başkanı: Günnur Başar
Konu ve Konuşmacılar:
10:00-10:30 Miasmalar ve Günümüzdeki İzdüşümleri
Günnur Başar
10:30-11:00 Anamnezden Repertorizasyona Doğru Yapılan Yanlışlar
Ensar Özkızıklı
11:00-11:30 Bağlantısal Bütünsellik, Konnektom ve Epigenetik Bakış Açısıyla Homeopati Etki Mekanizması
Levent Buda
11:30-12:00 Bütünsel Homeopati Yaklaşımı
Bekir Eren Çetin
PANEL-5
Tarih: 11/12/2021
Saat: 10:00-12:00
Salon: Salon E
Oturum Başkanı: Banu Çaycı
Konu ve Konuşmacılar:
10:00-10:30 Sağlık Ağızda Başlar: Oral Mikrobiyota
Zeynep Sümer
10:30-11:00 Fonksiyonel Tıp Açısından Bağırsakların Önemi
Hasan Karaağaç
11:00-11:30 Vücuttaki Detoksifikasyon Mekanizmaları ve Destekleyici Tedaviler
Banu Çaycı
11:30-12:00 Kronik Hastalıkların Tedavisinde Mikrobesinler
Hasan Hüsnü Eren
PANEL-6
Tarih: 11/12/2021
Saat: 10:00-12:00
Salon: Salon F
Oturum Başkanı: M. Mustafa Çiftçi
Konu ve Konuşmacılar:
10:00-10:30 Nefesine Sahip Çık
Rüya Acaroğlu
10:30-11:00 Akciğer Hastalıklarında Fitoterapi
Serdar Özgüç
11:00-11:30 Akciğer Hastalıklarında Tıbbi Çay Örnekleri ve Aromaterapi Formülleri
Serdar Özgüç
11:30-12:00 KOAH’da Akupunktur Yaklaşımı
Derya Derince Zorlu
WORKSHOP-1
Tarih: 11/12/2021
Saat: 11:00-12:00
Salon: Salon G
Konu ve Konuşmacı:
11:00-12:00 Uçucu ve Sabit Yağların Aromaterapide Uygulamaları
Ulvi Zeybek
PANEL-7
Tarih: 11/12/2021
Saat: 13:00-14:30
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: İlhan Öztekin
Konu ve Konuşmacılar:
13:00-13:30 Palyatif Hasta Bakımında Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları
İlhan Öztekin
13:30-14:00 Low-Dose Ozone in Complemantary Oncology, Combination with High Dose Vitamin
Renate Viebahn
14:00-14:30 Health Education and Traditional Concepts- A Preventive Tool for Premenstrual Syndrome Among Teenagers
Amina Ather
PANEL-8
Tarih: 11/12/2021
Saat: 13:00-14:30
Salon: Salon B
Oturum Başkanı: Cemal Çevik
Konu ve Konuşmacılar:
13:00-13:30 Akupunkturla İnflamasyon Kontrolü
Cemal Çevik
13:30-14:00 Akupunkturun Epigenetik İşleyişi
Asuman Kaplan Algın
14:00-14:30 Akupunkturun İmmün Sisteme Etkisine Kanıta Dayalı Yaklaşım
Kemal Nuri Özerkan
PANEL-9
Tarih: 11/12/2021
Saat: 13:00-14:30
Salon: Salon C
Oturum Başkanı: M. Tuğrul Cabioğlu
Konu ve Konuşmacılar:
13:00-13:30 Akupunktur Uygulamasıyla Covid-19 Tedavisine Destekleyici Yaklaşım
M. Tuğrul Cabioğlu
13:30-14:00 Covid-19 Enfeksiyonunda Etkili Fitokimyasallar
Ahmet Aydınalp
14:00-14:30 Covid-19’da Ozonterapi Deneyimlerimiz
Ülkü Aygen Türkmen
PANEL-10
Tarih: 11/12/2021
Saat: 13:00-14:30
Salon: Salon D
Oturum Başkanı: Emin Kaya
Konu ve Konuşmacılar:
13:00-13:30 Homeopati ve Kompleks Değişken Bulgulu Hasta Yönetimi
Gökhan Şentürk
13:30-14:00 Bir Remedinin Farklı Klinik Çözümlemeleri. Stramonium; Panik Atak, Epilepsi, Bağımlılık Olgularında Kullanımı
Emin Kaya
14:00-14:30 Psikiyatrik Hastalıklarda Homeopatik Yaklaşım
Nurcan Arslantürk
PANEL-11
Tarih: 11/12/2021
Saat: 13:00-14:30
Salon: Salon E
Oturum Başkanı: Erdem Yeşilada
Konu ve Konuşmacılar:
13:00-13:30 Romatolojik Hastalıklarda Fitoterapi
Demet Uçar
13:30-14:00 Hipertansiyon ve Renal Bozukluklarda Fitoterapi
Gülçin Kantarcı
14:00-14:30 Viral Hastalıklarda Fitoterapi
Erdem Yeşilada
WORKSHOP-2
Tarih: 11/12/2021
Saat: 13:00-16:00
Salon: Salon G
Konu ve Konuşmacılar:
13:00-14:00 Fibromiyaljide Bozucu Alan, Travma ve Posturoloji Bütünselinde Vaka Analizleri
Emel Gökmen
14:00-15:00 Obezite Hastalarına Auriküloterapi Yaklaşımı
Ayfer Kuzulugil
15:00-16:00 İnfertilite ve IVF Tedavisinde Bütüncül Tıp Yaklaşımı
Demet Erdoğan
PANEL-12
Tarih: 11/12/2021
Saat: 14:45-16:15
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: Ali Özden Öztürk
Konu ve Konuşmacılar:
14:45-15:15 Bilinçli Hipnoz Farkındalığı ile Akupunktur Sinerjisi
Ali Özden Öztürk
15:15-15:45 Hypnosis and World Health Organization
Kathleen Long
15:45-16:15 Hypnotic Interventions in Grief Process
Consuelo Casula
PANEL-13
Tarih: 11/12/2021
Saat: 14:45-16:15
Salon: Salon B
Oturum Başkanı: Baha Çelik
Konu ve Konuşmacılar:
14:45-15:15 Kas İskelet Sistemi Refleksolojisi
Gülşah Yaşa Öztürk
15:15-15:45 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yöntemleri ile Akupunkturun Entegrasyonu Olmalı mı?
Baha Çelik
15:45-16:15 Sporcu Sağlığında Akupunktur uygulamaları
Cüneyt Tamam
PANEL-14
Tarih: 11/12/2021
Saat: 14:45-16:15
Salon: Salon C
Oturum Başkanı: M. Mustafa Çiftçi
Konu ve Konuşmacılar:
14:45-15:15 Kupa Terapisinin Tıbbi ve Sosyokültürel Yönleriyle İntegratif Tıptaki Yeri
Ekrem Yılmaz
15:15-15:45 Bitkisel Yağların Kupa Tedavisinde Kullanılması
Kasım Altıntaş
15:45-16:15 Çocuklarda Kupa Uygulamaları
M. Mustafa Çiftçi
PANEL-15
Tarih: 11/12/2021
Saat: 14:45-16:15
Salon: Salon D
Oturum Başkanı: Fulya İlhan
Konu ve Konuşmacılar:
14:45-15:15 İmmun Sistem Hastalıklarında Homeopatik Deneyimler
Fulya İlhan
15:15-15:45 Cilt Hastalıklarında Homeopati - Olgu Sunumları
Ali Saz
15:45-16:15 Perimenapozal Dönem Hormonal Değişimler, Riskler, Şikayetler ve Homeopati
Hasan Çağlar Gürol
PANEL-16
Tarih: 11/12/2021
Saat: 14:45-16:15
Salon: Salon E
Oturum Başkanı: Abdurrahim Koçyiğit
Konu ve Konuşmacılar:
14:45-15:15 Bitki ve Arı Ürünlerinin İmmün Sistem Üzerine Etkisi
Abdurrahim Koçyiğit
15:15-15.45 Tamamlayıcı Tıpta Aromaterapinin Yeri, Güvenli ve Etkin Kullanımı
Ulvi Zeybek
15:45-16:15 Pediatride Aromaterapi ve Güvenli Kullanımlar
Melike Özberk Koç
WORKSHOP-3
Tarih: 11/12/2021
Saat: 16:00-18:00
Salon: Salon G
Konu ve Konuşmacılar:
16:00-17:00 Tıbbi Bitkilerin Geleneksel Kullanım Metotları
Ahmet Aydınalp
17:00-18:00 Sujok Uygulaması
Doğuş Bahadır
PANEL-17
Tarih: 11/12/2021
Saat: 16:30-18:00
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: Rezan Akpınar
Konu ve Konuşmacılar:
16:30-17:00 Acupuncture Treatment in Covid 19
Jeffrey Dann
17:00-17:30 Covid 19'da Kupa Tedavisinin Rolü
Rezan Akpınar
17:30-18:00 Nabız Teşhisi: İnteraktif Akupunktur Yaklaşımı
Martha Lucas
PANEL-18
Tarih: 11/12/2021
Saat: 16:30-18:00
Salon: Salon B
Oturum Başkanı: Aydın Kendirci
Konu ve Konuşmacılar:
16:30-17:00 Yeni Bir Bilim Paradigması Olarak Kaos Teorisi ve Akupunktur ile Uyumu
Aydın Kendirci
17:00-17:30 Anksiyetede Akupunkturun Yeri
Şebnem Bozkurt
17:30-18:00 Hipnoanestezi
Murat Tolga Avşar
PANEL-19
Tarih: 11/12/2021
Saat: 16:30-18:00
Salon: Salon C
Oturum Başkanı: Ömer Küçük
Konu ve Konuşmacılar:
16:30-17:00 Onkolojide Tamamlayıcı Tıp
Hatice Güngör
17:00-17:30 Kanserin Tamamlayıcı Tıp ile Tedavisine Homeopatinin Entegrasyonu; Teori ve Uygulamaları
Sarper Diler
17:30-18:00 Prostat Kanseri Tedavisinde Tamamlayıcı Tıp
Ömer Küçük
PANEL-20
Tarih: 11/12/2021
Saat: 16:30-18:00
Salon: Salon D
Oturum Başkanı: Emel Gökmen
Konu ve Konuşmacılar:
16:30-17:00 Homeopatinin Salgın Hastalıklar Tarihindeki Rolü
Oya Kural Ciğerli
17:00-17:30 Epidemi ve Pandemilerde Homeopatinin Yeri
F. Sevgi Postoğlu
17:30-18:00 Baş Ağrılarında Homeopatinin Yeri ve Remedi Seçiminde Yaklaşım Önerileri
Emel Gökmen
PANEL-21
Tarih: 11/12/2021
Saat: 16:30-18:00
Salon: Salon E
Oturum Başkanı: Zeynep Sümer
Konu ve Konuşmacılar:
16:30-17:00 İntegratif Tıp Bakış Açısıyla Klinik Takipte Bitki Çaylarının Yeri
Belkıs Yaşa
17:00-17:30 Beslenme ile Diyabet Kontrolü: Olgu Sunumu
Zeynep Sümer
17:30-18:00 Nörodejeneratif Hastalıklarda Mikrobiyatanın Rolü
Burak Aydın
PANEL - 22
Tarih: 12/12/2021
Saat: 09:00-10:30
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: Gürkan Genç
Konu ve Konuşmacılar:
09:00-09:30 Japon Pediatrik Akupunktur Uygulamaları
Gürkan Genç
09:30-10:00 Dil ve Nabız Muayenesi
Doğuş Bahadır
10:00-10:30 Ağız Akupunkturu, Uygulamalar ve Endikasyonlar
Tijen Secerli
PANEL - 23
Tarih: 12/12/2021
Saat: 09:00-10:30
Salon: Salon B
Oturum Başkanı: Nezir Çelik
Konu ve Konuşmacılar:
09:00-09:30 Kas-İskelet Sistemi Hastalıklarında Ozonun Kullanımı
Demet Uçar
09:30-10:00 Ozonterapi Tedavi Dozları
Nezir Çelik
10:00-10:30 Kronik Enflamatuar Hastalıklarda Ozon
Lale Yeprem
PANEL - 25
Tarih: 12/12/2021
Saat: 09:00-10:30
Salon: Salon D
Oturum Başkanı: Ahmet Yaser Müslümanoğlu
Konu ve Konuşmacılar:
09:00 - 09:30 Beslenmeyle Antioksidanları Artırmak Efsane mi? Gerçek mi?
Yasemin Akçay
09:30 - 10:00 Ayurvedik Beslenme
Ender Saraç
10:00 - 10:30 Kalıcı Kilo Kontrolü İçin Tıbbi Beslenme ve Yaşlandırmadan Açlığın 5 Basamağını Yönetmek
Eyyüp Yılmaz
SÖZEL BİLDİRİ OTURUMU - 1
Tarih: 12/12/2021
Saat: 09:00-10:30
Salon: Salon E
Oturum Başkanı: Aydın Kendirci
Konu ve Konuşmacılar:
09:00 - 09:30 Ratlarda Uygulanan Pulse Elektromayetik Alan Tedavisinin Akciğer, Karaciğer, Böbrek ve Beyin Dokuları Üzerine Histolojik Etkileri
Gülşah Yaşa Öztürk
09:30 - 10:00 Yüzde Kozmetik Akupunktur Uygulamaları: Eski Yöntemlerin Yeniden Yorumlanması ve Farklı Vakalarda Etkili Yöntemler/ Review
Elvan Jennings
10:00 - 10:30 Kore Akupunktur Tedavi Felsefesi
Serhat Koran
PANEL - 24
Tarih: 12/12/2021
Saat: 09:00-10:45
Salon: Salon C
Oturum Başkanları: Yusuf Tamam, Füsun Şahin
Konu ve Konuşmacılar:
09:00-09:15 Nöralterapi ve GETAT’da Terapotik Lokal Anestezik Etki Mekanizmaları
Mustafa Karakan
09:15-09:30 Ekstraselüler Matriksin - Latent Asidozun Tanıdaki Önemi
Tijen Acarkan
09:30-09:45 Metabolik Sendromda Nöralterapi Yaklaşımı
Demet Erdoğan
09:45-10:00 Nöralterapi ve Akupunktur Sinerjisiyle Fibromiyalji Sendromuna Yaklaşım
F. Gülçin Ural Nazlıkul
10:00-10:15 Tedaviye Dirençli Lokomotor Sistem Hastalıklarında Nöralterapinin Etkinliği
Neslihan Özkan
10:15-10:45 Enflamasyon ile Mücadelede Nöralterapi ile Regülasyon Tıbbının Önemi
Hüseyin Nazlıkul
WORKSHOP-4
Tarih: 12/12/2021
Saat: 10:00-17:00
Salon: Salon G
Konu ve Konuşmacılar:
10:00 - 11:00 Nöropunktur: Nöroproloterapi ve Akupunktur
Hasan Karaağaç
Y. Erol Yalçın
13:00 - 14:00 Kronik Bel Ağrılarında Nöralterapi Yaklaşımı
Hüseyin Nazlıkul, Neslihan Özkan
14:00 - 15:00 Gerilim Tipi ve Migren Baş Ağrılarında Nöralterapi Yaklaşımı
Mustafa Karakan, Demet Erdoğan
15:00 - 16:00 Tedavilerde Rapport ve İkna Metotları
Sinan Güzel
16:00 - 17:00 Ağrı Tedavisinde Akupunktur Uygulaması
İlhan Öztekin
UYDU SEMPOZYUM / NEOSANTE REZONANS TEKNOLOJİLERİ
Tarih: 12/12/2021
Saat: 10:30-11:00
Salon: Salon A
Konu ve Konuşmacı:
10:30-11:00 Biorezonans Cihazları ve Kullanımı
Ersal S. Işık
PANEL - 26
Tarih: 12/12/2021
Saat: 11:00-12:30
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: Salih Mollahaliloğlu
Konu ve Konuşmacılar:
11:00-11:30 Obezite Tedavisinde Akupunktur
Murat Topoğlu
11:30-12:00 Kalp Sendromuna Modern Tıp ve Geleneksel Tıp Açısından Genel Bir Bakış
Yücel Katı
12:00-12:30 Akupunkturda Kan Stazının Nedenleri ve Tedavisi
M. Mustafa Çiftçi
PANEL - 27
Tarih: 12/12/2021
Saat: 11:00-12:30
Salon: Salon B
Oturum Başkanı: Kanat Tayfun
Konu ve Konuşmacılar:
11:00-11:30 Ayurvedik Tıp
Kanat Tayfun
11:30-12:00 Geleneksel Tıpta Otizm Tedavi Yaklaşımı
Doğu Yıldırım
12:00-12:30 Nörojenik Enflamasyonda Perinöral Enjeksiyon Tedavilerinin Etkinliği
Serpil Akçacıoğlu
PANEL - 28
Tarih: 12/12/2021
Saat: 11:00-12:30
Salon: Salon C
Oturum Başkanı: Hasan Doğan
Konu ve Konuşmacılar:
11:00-11:30 Lokomotor Sistem Rahatsızlıklarına Bütüncül Yaklaşım Metodolojisi ve Proloterapi
Hasan Doğan
11:30-12:00 SBÜ GEAH GETAT Uygulama Merkezi, Proloterapi Klinik Tecrübelerimiz
İlker Solmaz
12:00-12:30 Gonartrozda Proloterapi
Gülşah Yaşa Öztürk
PANEL - 29
Tarih: 12/12/2021
Saat: 11:00-12:30
Salon: Salon D
Oturum Başkanı: Batu Bayar
Konu ve Konuşmacılar:
11:00-11:30 Nörolojik Hastalıklarında Hirudoterapi
Batu Bayar
11:30-12:00 Hirudoterapi Etki Mekanizması ve Uygulama Prensipleri
Mustafa Öner Küçük
12:00-12:30 Kronik İnflamatuar Hastalıklarda Hirudoterapi
Deniz Esin
SÖZEL BİLDİRİ OTURUMU - 2
Tarih: 12/12/2021
Saat: 11:00-12:30
Salon: Salon E
Oturum Başkanı: Gürkan Genç
Konu ve Konuşmacılar:
11:00 - 11:30 Hepatocellüler Karsinom, Glioblastome Multiforme Tip 4' te Akupunktur ile Tedavi: Olgu Sunumu
Nezir Çelik
11:30 - 12:00 Kronik Kolesistit ve Taşlı Kesinin Akupunktur ile Tedavisi: Olgu Sunumu
Nezir Çelik
12:00 - 12:30 Romatizmal Hastalıklarda Beslenme
Merve Baykul
PANEL - 30
Tarih: 12/12/2021
Saat: 13:30-15:00
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: Ayfer Kuzulugil
Konu ve Konuşmacılar:
13:30-14:00 Nörolojik Hastalıkların Tedavisinde Auriküloterapi
Ayfer Kuzulugil
14:00-14:30 Kulak Akupunkturunda Somatotopinin Açıklamasında Yeni Teorik Yaklaşım (Organ-Kulak Paket Teorisi)
Hakan Ertok
14:30-15:00 Kulak Tıbbı (Auriculomedicine) ile Bozucu Alan Tespit ve Tedavisi
Emel Gökmen
PANEL - 31
OSTEOPATİ
Tarih: 12/12/2021
Saat: 13:30-15:00
Salon: Salon B
Oturum Başkanı: Turgay Altınbilek
Konu ve Konuşmacılar:
13:30-14:00 Osteopatinin Tarihçesi, Tanımı, Temel İlkeleri, Felsefesi ve Tedavi Prensipleri
Turgay Altınbilek
14:00-14:20 Kas-İskelet Sistemi Problemlerinde Visseral Osteopati’ nin Önemi, Teşhis ve Tedavi Yaklaşımı
Elif Kaya
14:20-14:40 Parietal Osteopati Yaklaşımı ile, Kas-İskelet Sistemi Bölge Problemlerinde Teşhis ve Tedavi Yaklaşımı
Salih Ürper
14:40-15:00 Kronik Ağrı ve Hastalıkların Teşhis ve Tedavisinde Cranio Sacral Osteopati Yaklaşımı
Hicran Uşan
PANEL - 32
Tarih: 12/12/2021
Saat: 13:30-15:00
Salon: Salon C
Oturum Başkanları: Kosta Mumcuoğlu, Funda Doğruman Al
Konu ve Konuşmacılar:
13:30-14:00 Larva Debridman Tedavi Uygulamalarına Örnekler
Bayram Çolak
14:00-14:30 Kronik Yaralarda Larva Debridman Tedavisi ve Hirudoterapinin Kombine Kullanımı
Kosta Mumcuoğlu, Ayşegül Taylan Özkan
14:30-15:00 Larvalarda Tanımlanmış Antibakteriyel Moleküller ve Etkileri
Funda Doğruman Al
PANEL - 33
Tarih: 12/12/2021
Saat: 13:30-15:00
Salon: Salon D
Oturum Başkanı: Sinan Güzel
Konu ve Konuşmacılar:
13:30-14:00 Hipnoz ve Modern Hipnoterapi Teknikleri ve Etki Mekanizmaları
Sinan Güzel
14:00-14:30 Fibromiyaljide Hızlı ve Etkili Çözüm: HYT ( Hipnomeditatif Yeniden İşleme Terapisi)
Haluk Alan
14:30-15:00 Ruhumuza Batan İğneler; Travmalarımız ve Regresyon Hipnoterapisi
H. Mehmet Karav
SÖZEL BİLDİRİ OTURUMU - 3
Tarih: 12/12/2021
Saat: 13:30-15:00
Salon: Salon E
Oturum Başkanı: Ali Timuçin Atayoğlu
Konu ve Konuşmacılar:
13:30 - 14:00 Trigeminal Nevralji Tedavisinde Akupunktur
Ayten Yılmaz
14:00 - 14:30 Romatizmal Hastalıklarda Hirudoterapi
Gülay Trak
14:30 - 15:00 Biyoinformatik/Ağ Topolojisi Penceresinden Akupunktur Etkinliği ve Covid-19 Tedavisindeki Yeri
Nalan Erdem
PANEL - 34
Tarih: 12/12/2021
Saat: 15:15-16:45
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: Asuman Kaplan Algın
Konu ve Konuşmacılar:
15:15-15:45 İnfertilitede Akupunktur Uygulamaları
Buğra Adil Buyrukçu
15:45-16:15 İnfertiliteye Bütüncül Bakış ve Klinik Deneyimler
Asuman Kaplan Algın
16:15-16:45 Gebelik ve Doğuma Bütüncül Bakış
Sare Davutoğlu
PANEL - 35
Tarih: 12/12/2021
Saat: 15:15-16:45
Salon: Salon B
Oturum Başkanı: Cüneyt Bozer
Konu ve Konuşmacılar:
15:15-15:45 Posturolojide Bruksizmin Önemi ve Tedavisi
Emel Gökmen
15:45-16:15 Psikojenik Kökenli Kronik Ağrılarda Kulaktan Renk Tedavisinin (Aurikuler Kromoterapi) Etkinliği: Vaka Serisi
Cüneyt Bozer
16:15-16:45 Manuel Tıbbın Nörofizyolojik Temelleri ve Akupunktur ile Benzerlikleri
Cihan Aksoy
PANEL - 36
Tarih: 12/12/2021
Saat: 15:15-16:45
Salon: Salon C
Oturum Başkanı: Bülent Özdemir
Konu ve Konuşmacılar:
15:15-15:45 Yüz Gençleştirmede Mezoterapi
Bülent Özdemir
15:45-16:05 Boyun ve Omuz Ağrılarında Mezoterapi Uygulamaları
Selen Beşli
16:05-16:25 Bel Ağrılarında Mezoterapi
Sadiye Murat
16:25-16:45 Yüz Mezoterapisinde Ürün Seçimi ve Enjeksiyon Teknikleri
Mevlüt Dağ
PANEL - 37
Tarih: 12/12/2021
Saat: 15:15-16:45
Salon: Salon D
Oturum Başkanı: Muzaffer Ateş
Konu ve Konuşmacılar:
15:15-15:45 Diş Hekimliğinde Hipnoz
Muzaffer Ateş
15:45-16:15 Erkeklerde Cinsel Performans Anksiyetesinde Hipnoterapive Nefes Terapisinin Kullanımı
Oğuzhan Gündüz
16:15-16:45 GETAT Uygulamalarında Hipnoz
Hülya Bahat
SÖZEL BİLDİRİ OTURUMU - 4
Tarih: 12/12/2021
Saat: 15:15-16:45
Salon: Salon E
Oturum Başkanı: Gülşah Yaşa Öztürk
Konu ve Konuşmacılar:
15:15 - 15:45 Major Ozon Otohemoterapisinin Fibromiyalji ve Nörodermatit Üzerine Etkisi
Seide Karasel
15:45 - 16:15 Akupunktur ve Kuru İğneleme Arasındaki Farklar
Emre Uzun
16:15 - 16:45 Madde Bağımlılığında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları
Bilge Geçioğlu
WORKSHOP-5
Tarih: 12/12/2021
Saat: 17:00-18:00
Salon: Salon G
Konu ve Konuşmacı:
Master Tung Akupunkturunun Holografik Korespodansları
Levent Tekçi
PANEL - 38
Tarih: 12/12/2021
Saat: 17:00-18:30
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: Şerafettin Özdoğan
Konu ve Konuşmacılar:
17:00-17:30 Homeopatide Akut Yaklaşım
Demet Uçar
17.30-18:00 Düşük Enerjili Lazer Tedavisi
Şerafettin Özdoğan
18:00-18:30 TDAS Nöropsikopatojen Eliminasyonu
Levent Tekçi
PANEL - 39
Tarih: 12/12/2021
Saat: 17:00-18:30
Salon: Salon B
Oturum Başkanı: Ali Timuçin Atayoğlu
Konu ve Konuşmacılar:
17:00-17:30 Koruyucu Hekimlik Açısından Apiterapinin Önemi
Ali Timuçin Atayoğlu
17:30-18:00 Orta Asya Türk Tıbbında Apiterapi
Volkan Acar
18:00-18:30 Ürolojide Apiterapi
Dursun Ünal
PANEL - 40
Tarih: 12/12/2021
Saat: 17:00-18:30
Salon: Salon C
Oturum Başkanı: Hanefi Özbek
Konu ve Konuşmacılar:
17:00-17:30 2014-2021: Türkiye’de Müzik Terapinin Fotoğrafı
Hanefi Özbek
17:30-18:00 Uyku Hastalarında Müzik Terapi Uygulamaları
Levent Öztürk
18:00-18:30 Müzik Terapisinde Müziğin Rolü
Şükrü Torun
PANEL - 41
Tarih: 12/12/2021
Saat: 17:00-18:30
Salon: Salon D
Oturum Başkanı: Esra Kırsever
Konu ve Konuşmacılar:
17:00-17:30 Biorezonansa Bilimsel Bakış
Sinan Akkurt
17:30-18:00 Biorezonans Tedavisinin Kanser Hastaları Üzerinde Palyatif Etkileri
Esra Kırsever
18:00-18:30 Fotobiyomodülasyon ile Mitokondri Rejenerasyonu
Rezan Cezan
SÖZEL BİLDİRİ OTURUMU - 5
Tarih: 12/12/2021
Saat: 17:00-18:30
Salon: Salon E
Oturum Başkanı: Hasan Karaağaç
Konu ve Konuşmacılar:
17:00 - 17:30 Çocuklarda Uzun Süreli Homeopatinin Kullanımı ( Longitudinal Study Of Children)
Deniz Üşümüş
17:30 - 17:50 Diz Ağrısı Tedavisinde Periartiküler %5 Dekstroz Proloterapisinin Etkinliği
Murat Tolga Avşar
17:50 - 18:10 Fitoterapi Tedavisi: Gerçek mi, Efsane mi?
İlhan Öztekin
18:10-18:30 Ankilozan Spondilitte Hacamat Uygulaması
Nezaket Rumeysa Durmuş
KAPANIŞ OTURUMU
Tarih: 12/12/2021
Saat: 18:40-19:10
Salon: Salon A
Oturum Başkanı: M. Mustafa Çiftçi
Konuşmacılar:
18:40-18:50 İlhan Öztekin
18:50-19:00 Cemal Çevik
19:00-19:10 Baha Çelik